Home

wersja niemiecka Serdecznie witamy u Beaty i Jurka


Od wielu lat działamy w internecie. Website to nasze wspólne hobby. Jurek zarządza nim i wykonuje prace techniczne. Ja, Beata piszę teksty i wybieram zdjęcia.
Przez wiele lat oboje prowadziliśmy własne blogi - po polsku.
A na blogu o Heppenheim "Die Hepprumer" pokazywaliśmy miasto z naszego punktu widzenia - z naszymi zdjęciami i doświadczeniami. "Die Hepprumer" istniał w języku niemieckim i polskim.
Robiliśmy to z przyjemnością i intensywnie, różne myśli formułowaliśmy w słowa, głównie z bieżących okazji. Pisanie po polsku bardzo nam odświeżyło nasz język ojczysty.
Z czasem jednak entuzjazm osłabł. Tak to już w życiu bywa. Było miło - a potem się skończyło. I to jest w porządku. My też nie jesteśmy tacy jak kiedyś.
Niektóre z tych stron nie są już dostępne. Ale kto wie, może kiedyś znów je otworzymy?

"Moje ulubione przepisy" czyli aktywność kulinarna Jurka. Szczególnie odkąd jest na emeryturze, dużo próbuje i odnosi wiele kulinarnych sukcesów, które zapisuje na tej stronie. Ja jestem szczęśliwa i delektuję się dobrą kuchnią, a Ty możesz sobie te przepisy wypróbować. Smacznego.

To, co nas wciąż fascynuje - to świat. I tak długo, jak zdrowie i konto bankowe na to pozwolą, będziemy nasze podróże kontynuować. Z każdego urlopu robimy albumy ze zdjęciami (zazwyczaj krótko po ukazaniu się strony o podróżach). Albumy są bardzo obszerne, zdjęcia szeroko opisane (informacje merytoryczne i osobiste doświadczenia). Praca nad albumem to dla nas powtórne przeżywanie czasu i utrwalanie go jak w pamiętniku.
Oglądając możesz trochę "podróżować z nami", a może nawet się zainspirować.

Przez E-Mail możesz nam przysłać twoje komentarze, pytania, krytykę, pomysły..., a wtedy chętnie się z tobą skontaktujemy.

Beata i Jurek


Pięć naszych ostatnich wyjazdów urlopowych:

Meksyk
Meksyk '24
HiszpaniaPortugaliaMaroko
 Wyspy Kanaryjskie, Agadir i Madera '24
Chiemsee
Chiemsee '23
Północna Hesja
Północna Hesja '23
NiemcyAustriaSłowacjaWęgry
Rowerem wzdłuż Dunaju '23

OSTRZEŻENIE O OCHRONIE PRYWATNOŚCI: Przy korzystaniu z tych stron wyświetlane są Mapy Google. Takie dane jak adres IP użytkownika mogą być przekazywane do serwerów w USA. Jeśli chcesz korzystać z map Google, zgadzasz się na to, wchodząc na te strony. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje dane były przekazywane na serwery w USA, NIE POWINIENEŚ KORZYSTAĆ z tych stron!